W naszej szkole został założony "Wolontariat". Przyświeca mu idea: " Pomagajmy potrzebującym zawsze jest nadzieja". Nasza organizacja dopiero rozpoczyna swoją działalność i musimy się wiele nauczyć, ale jesteśmy pełni entuzjazmu i zaangażowania w tak szczytny cel jak niesienie pomocy tym którzy jej potrzebują. Pomaganie to nie jest łatwe zadanie, wymaga wiele poświęceń i cierpliwości, bo przecież nie pomożemy wszystkim, nie zwalczymy głodu na Świecie i nie zapewnimy każdemu dziecku bezpiecznego domu, ale możemy stać się jedną kropleką w morzu dobroci, jedną dłonią wyciągniętą w kierunku ludzkiej krzywdy i być po prostu dobrym człowiekiem z sercem otwartym na Świat i Ludzkość, niosącym pomoc innym, być po prostu ....... Wolontariuszem.
Pierwszą akcją charytatywną był występ dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kotuniu ze spektaklem pt. " Pomagajmy potrzebującym zawsze jest nadzieja". Celem spotkania było pokazanie młodszym koleżankom i kolegom w jaki sposób możemy pomagać innym osobom.
 Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z Seniorami Uniwersytetu III Wieku w Kotuniu wspólnie spędzili wolny czas śpiewając piosenki "naszych rodziców" i biesiadując przy wspólnie zorganizowanym poczęstunku. Spotkanie miało na celu integrację międzypokoleniową, kształtowanie właściwych postaw w zachowaniu wśród młodzieży.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w czerwcu odwiedzili Dom Spokojnej Starości - "Nad Stawami" w Siedlcach. Wolontariusze za swoje kieszonkowe kupili pensionariuszom słodycze i drobne upominki.

Polsko-Niemiecki wolontariat dzieci i młodzieży na rzecz osób starszych - spotkanie seniorów z Polski i Niemiec z młodzieżą gimnazjum. W ramach projektu finansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej grupa polskich i niemieckich seniorów zwiedziła nasze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotuniu oraz spotkała się z młodzieżą reprezentująca samorząd uczniowski Gimnazjum oraz z grupą wolontariuszy . Tematem spotkania był Wolontariat na rzecz osób starszych. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat współpracy międzypokoleniowej. Goście z Niemiec przestawiali w jaki sposób działa wolontariat w Niemczech na rzecz seniorów. W dniu 12 października br w Szkole Podstawowej w Kotuniu odbyło się I Europejskie Forum Integracji Międzypokoleniowej. Na forum byli obecni przedstawiciele Gminy Oberkrämer (Niemcy) wraz młodzieżą z dwóch szkół tej gminy oraz przedstawiciele Gminy Kotuń . Na forum przedstawiliśmy współpracę międzypokoleniowej dzieci-seniorzy w ramach Europejskiego Roku Solidarności Międzypokoleniowej.
 Kliknij, aby powiększyć  Kliknij, aby powiększyć

Wizytówka

Dyrekcja szkoły

Kadra pedagogiczna